previous pauseresume next

تاریخچه

 

 

 

          

 

 

تاریخچه بیمارستان: 

 

مجتمع آموزشی درمانی، پژوهشی خورشید در سال ۱۲۹۲ ه . ش تأسیس و در سال ۱۳۰۰ ه . ش به بهره برداری رسید. این بیمارستان به همت فردی خیر به نام نورالله آقا نجفی ایجاد و با هدایا و موقوفات در سال‌های بعد توسعه یافته است. پس از ملحق شدن آن به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تحت نظارت، حمایت و سرپرستی آن قرار گرفت. مساحت اين مركز در آن زمان در حدود ۱۲۰۰۰متر مربع با زير بناي ۹۶۰۰ متر مربع بوده است.

در سال ۱۳۴۲ بيمارستان خورشيد داراي بخش­هاي جراحي، گوش و حلق و بيني، اطفال، خون، عفوني، داخلي، قلب و زنان بوده است كه با توسعه بيمارستان­هاي كاشاني و امين برخي از اين تخصص­ها در اين بيمارستان حذف گرديد.

در سال ۱۳۶۱ دبيرخانه دانشگاه به بيمارستان كودكان به نام حضرت علي اصغر(ع) اختصاص يافت كه پس از مدت شش ماه به بيمارستان خورشيد افزوده شد و با تعدادي از بخش­هاي بيمارستان خورشيد نظير دياليز، پوست، اعصاب، جانبازان و بيماران شيميايي مشغول فعاليت و بهره برداري گرديد. در سال ۱۳۷۹ نام بيمارستان خورشيد به بيمارستان نور تغيير يافت و در سال ۱۳۹۶ با اضافه شدن ساختمان المهدی(عج)، نام مرکز به مجتمع آموزشی درمانی، پژوهشی خورشید تغییر یافت و به عنوان یک بيمارستان وابسته به دانشگاه علوم پزشكي اصفهان در حال فعالیت می­باشد.

این مرکز از سال ۱۳۰۰ ه.ش. خدمات بهداشتی و درمانی مورد نیاز مردم اصفهان و استان­های مجاور را  فراهم نموده است. با توجه به سابقه و تجربه بیمارستان در ارائه خدمات آموزشی و درمانی به جامعه، این بیمارستان نقش بسزایی در ارتقای سطح سلامتی جامعه به عهده دارد. این برنامه استراتژیک، مسیر فعالیت­های بیمارستان را در پنج سال آینده نشان می­دهد. دستیابی به اهداف، دیدگاه­ها و رسالت سازمان تنها با تعهد و مشارکت کامل کلیه کارکنان بیمارستان مهیا می­گردد. علاوه براین اجرای موفقیت­آمیز این برنامه نیازمند حمایت جامعه نیز می­باشد. سعی و تلاش کارکنان و مدیریت بیمارستان در جهت آن است که افراد مراجعه­کننده به این مرکز، خدمات مورد نیاز خود را در بالاترین سطح کیفیت دریافت کرده و رضایت گیرندگان خدمت و کارکنان، هدف اصلی این بیمارستان می­باشد که با مشارکت کامل کلیه کارکنان بیمارستان، سازمان­های مرتبط و مراجعه کنندگان به بیمارستان قابل حصول می باشد.

 

 

 

 
 
 

ورود مدير وب سايت

CAPTCHA
این سؤال جهت بررسی این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا نه، و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.