previous pauseresume next

تبریک روز کارمند

در تقویم کشورمان دومین روز از هفته دولت یعنی چهارم شهریور با نام روز کارمند نامگذاری شده است تا شاید به این بهانه اندکی درنگ در خدمات ارایه شده از سوی این قشر در ابعاد مختلف اعم از سیاسی، فرهنگی و اجتماعی داشته باشیم.

روز کارمند بهانه ای برای پاسداشت فعالیت های کارگزاران دولت جمهوري اسلامي و ارج نهادن به خدمات این افراد درنقاط مختلف کشور است، روزی که به واسطه آن کارمندان برگزیده به عنوان نمایندگان تعداد کثیری از این فعالان عرصه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی مورد تجلیل قرار می گیرند تا شاید به این وسیله انرژی مضاعفی برای ارایه خدمات بیشترپیدا کرده و الگویی برای فعالان تازه وارد این عرصه معرفی شوند.

به یقین کارمندان جامعه نیز همانند سایر اقشار دارای مشکلات و چالش های پیش روی خود بوده که حاکمیت نداشتن یک فرهنگ صحیح میان مدیران، کارکنان و ارباب رجوع از مهمترین دغدغه های کارمندان جامعه است.

از سوی دیگر عدم پاسخگویی به خواسته های ارباب رجوع به دلایل مختلف از جمله ترک محل خدمت برای انجام ماموریت اداری از دیگر مشکلات سیستم اداری جامعه ما می باشد.

شاید بتوان گفت، در این زمینه مدیران ادارات می توانند با کاربردی کردن اصل تفویض اختیار برای پاسخگویی به نیازهای مراجعین گام های عملیاتی بردارند.

به هر حال گرامیداشت روزکارمند به عنوان فرصتی مغتنم برای پاسداشت فعالیت ها و خدمات ارزنده این قشر از جامعه و تبیین مشکلات و موانع پیش روی این قشر از جامعه است.

کارمندان در مقابل مردم مسئول هستند و باید با مراجعان خود با تکریم برخورد کنند.

روز کارمند فرصت مناسبی برای نگاه به آنچه انجام شده است،رضایت پرورگار متعال را در کاری که انجام می دهند، مشاهده کنند و بدا به حال کارمندانی که با نگاهی به آنچه در گذشته انجام داده اند، رضایت قلبی را احساس نمی کنند.

تکریم ارباب رجوع یکی از وظایف کارمندان است که باید به آن توجه کرده و نگاهی ویژه ای به آن داشته باشند.

 

 
 
 

ورود مدير وب سايت

CAPTCHA
این سؤال جهت بررسی این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا نه، و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.