رفتن به محتوای اصلی
x

درباره ما

/sites/nour/files/users/user54/%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D9%87%D9%88%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%A7%D9%87%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A7%DB%8C.jpg

IRAN

 

كشور ايران سرزمين پهناوري است كه ۱.۶۴۸.۰۰۰ كيلومتر مربع مساحت دارد و در جنوب غربي آسيا، ميان كشورهاي تركمنستان، آذربايجان و ارمنستان در شمال، افغانستان و پاكستان در شرق و ترکیه و عراق در غرب قرار گرفته است. سراسر مرزهاي جنوبي ايران را كرانه هاي خليج فارس و درياي عمان دربر گرفته استمجموع مرزهاي خشكي ايران ۵۱۷۰ كيلومتر، و مجموع مرزهاي آبي آن در شمال و جنوب، ۲۵۱۰ كيلومتر است. ايران در قلب خاورميانه جاي گرفته است و چون پلي درياي مازندارن، يعني زيباترين درياچه جهان را به خليج فارس وصل مي نمايد و هم چنين مانند چهار راهي بر سر راه شرق و غرب پيوندگاه تجليات فرهنگي، معنوي و سياسي جهان شرق و غرب است.
کشور ایران به جهت تنوع اقلیمی و زیستی جزو ۵ کشور برتر جهان و از نظر تاریخی و فرهنگی بین ١٠ کشور برتر دنیا قرار دارد. به عبارت دیگر از نظر جاذبه های توریستی کشورمان جزو ١٠ کشور برتر دنیاست.
چشمه ساران زلال، انارستان ها، باغ هاي پسته، رديف درختان تبريزي، كوچ كاروان هاي عشاير در فصل هاي گوناگون شب هاي پرستاره، صخره ها، كوه ها، پستي ها و بلندي هاي پايان ناپذير، آتشفشان هاي خاموش و پوشيده از برف، جنگل هاي انبوه، رشته كوه هاي البرز و كرانه هاي درياي مازندران از جمله چشم اندازهاي ديدني و فراموش نشدني طبيعت ايران اند كه خاطره اي بي مانند در اذهان جهانگردان به جاي مي گذارند. چهره دشت و هامون ايران در زمان هاي مختلف متغيير است، زماني پر از شن و سنگ، گاه پر از سيلاب، و زماني پوشيده از برف و گل و لاي يا مملو از گل و گياه و سبزه است.

از خصوصيات مهم سرزمين ايران كه از نظر جهانگردي بسيار با اهميت مي باشد، وجود رشته كوههاي سر به فلك كشيده، جلگه ها، دشت هاي هموار، ناحيه هاي كويري، رودها و درياچه هاي گوناگون است كه موجب شده است در هر زمان از سال، در هر گوشه از آن يكي از چهار فصل را بتوان ديد به گونه اي كه در زمستان، در درياي خوب و آرام جنوب به ورزشهاي آبي همچون شنا و اسكي روي آب و در همان زمان، در كوهستان هاي شمال و غرب كشور، به ورزشهاي زمستاني مانند اسكي و كوهنوردي پرداخت و هم زمان در شهرهاي بسياري در كرانه هاي درياي خزر، از هواي دلپذير بهاري استفاده نمود. كرانه هاي درياي خزر به صورت باريكه اي بسيار زيبا در ميان درياي خزر و رشته كوههاي البرز كه پوشيده از جنگل هاي زيبا و انبوه مي باشد، قرار گرفته اند. كرانه هاي خليج فارس كه بخشي ازآن از صخره هاي كوهستاني و بخش هاي ديگر آن از كناره هاي شني و باتلاقي تشكيل شده است، به يك نواختي كرانه هاي شمالي نيستند. استان هاي جنوبي ايران، به ويژه خوزستان، كه بخشي از جلگه پهناور بين النهرين را تشكيل مي دهد، بسيار هموار و مسطح اند و در ارتفاع اندكي از سطح دريا قرار گرفته اند. چنانچه يك جهانگرد در ميان كوهستان هاي شمالي يا غربي ايران به گردش بپردازد، شهرك ها، روستاها، باغ ها و چمن زارهاي بسيار زيبايي را خواهد يافت كه شگفتي او را برخواهند انگيخت. ارتفاع بسيار فلات ايران از سطح دريا و قرار گرفتن بيش تر اراضي در ارتفاع بيش از ۱۰۰۰ متر، از ديگر ويژگي هاي مهم سرزمين ايران است. رشته كوه هاي عظيم و بلند البرز از سوي شمال، كوههاي زاگرس از سوي غرب و رشته كوههايي كه از خراسان به بلوچستان كشيده شده اند، از سوي شرق سرزمين ايران را محصور نموده اند.

 

/sites/nour/files/users/user54/ef9ee97e-2027-466f-b640-c023ee98550f.jpg

اصفهان:

 در میان شهرهای ایران اصفهان همچون جواهری است که با وجود نوسانات تاریخی و گذر قرنها هنوز درخشش و شکوه خود را حفظ کرده است.

این شهر آنچنان شاداب است که گویی امروز زندگی را شروع کرده و با وجود این آنچنان اصیل است که گویی همیشه وجود داشته است.

فرهنگ غنی و طبیعت زیبای اصفهان چنان با یکدیگر سازگارند که به نظر می رسد هر یک بازتاب دیگری است. اصفهان تجلی کاملی از فرهنگ ایرانی-اسلامی می باشد.

اصفهان : شهر چهار فصل

شهر اصفهان در قسمت مرکزی قلمرو ایران واقع در دشتهایی که به موازات زاینده رود هستند ، قرار گرفته است.

قلمرو اصفهان به خودی خود در ناحیه ای نسبتا کوهستانی در مرکز فلات ایران قرار گرفته که شامل کوهستانهای پوشیده از برف زاگرس در غرب به سمت کویر مرکزی در شرق و شمال می باشد. به دلیل وجود مناطق با ارتفاع مختلف از سطح دریا شرایط اقلیمی متنوعی در این قلمرو موجود می باشد.

به طور کلی با کاهش ارتفاع از سطح دریا از غرب به شرق ، دما با کاهش بارندگی افزایش می یابد. نسیمی در سرتاسر اصفهان در چهار فصل جریان دارد. به ویژه بادهای غربی و جنوب غربی در بهار و پاییز که در طول زاینده رود حرکت می کنند لطافت خاصی را به آب و هوای شهر می بخشند. اصفهان شهری با تغییرات فصلی منظم می باشد. بهار در اواخر مارس با درختهای پر شکوفه آغاز می شود ، تابستان در اواخر ژوئن و پاییز در اواخر سپتامبر به همراه برگهای ریزشی و زمستان سرد در اواخر دسامبر آغاز می شوند. در میان همه ی این فصلها و ماه ها ،اصفهان در ماه (می) در زیباترین و با شکوه ترین وضعیت خود می باشد ، زمانی که نسیمی از آسمان به شهری رنگارنگ با هوایی خوشایند به همراه روشنایی جذاب ، می وزد. اصفهان شهری است که از تابش کامل آفتاب برخوردار است و تقریبا در سه چهارم سال آفتابی می باشد.

اصفهان : موزه ای که مردم در آن زندگی می کنند

اصفهان با وجود تاریخچه ی قدیمی و آثار باستانی فراوان آن یکی از شهرهای نمونه جهان می باشد.

برا ساس نوشته ی نویسنده ی فرانسوی ، آندره مالراکس ، فقط فلورنس و پکینگ با اصفهان قابل مقایسه می باشند.

آثار تاریخی اصفهان شامل مجموعه ای از بهترین نمونه های گونه های متنوع از معماری ایرانی در هزار سال پیش و بیشتر می باشد. کیفیت و کمیت اینگونه کارهای هنری بسیار است و شاهکارهای هنری معماری ایرانی پس از اسلام می باشد.

در میان آثار تاریخی اصفهان می توان انواع گوناگونی از گنبدها ، کاشی کاری ها ، گچ کاری ها ، دیوارنگاری ها ، و خطاطی ها را به بهترین وجه خود مشاهده کرد.

کارهایی که اعتقاد مذهبی پدید آوردندگان خود را آشکار می کنند و به طرز چشمگیری بیننده ی خود را مجذوب می کنند که گویی بیننده به زمان و احساسات پدید آورنده کشیده می شود ، در دنیایی که سرشار از نور و لطافت است.

اصفهان : دنیای هنر

اصفهان شهر صنایع دستی ایرانی و هنرهای سنتی نامیده می شود.

هنرهای سنتی معاصر و صنایع دستی اصفهان در حقیقت ادامه ای از هنر دوره ی صفوی توسط استادان صنعتگر می باشد. اشیایی که تولید می کنند توسط ایرانیان و افراد خارجی مورد قدردانی قرار گرفته و نقش اصلی را در صادرات اصفهان ایفا می کنند.

قالی بافی ، کنده کاری ، نقاشی مینیاتور ، معرق کاری ، کاشی کاری ،  نقره دوزی ، پارچه و مینا کاری در میان هنرهای مهم اصفهان می باشند.

هنرمندان معاصر اصفهان ابداعات جدیدی را در سالهای اخیر در زمینه ی نقاشی مینیاتور ، کاشی کاری و کنده کاری انجام داده اند . اصفهان همچنین سنت موسیقی دیرینه ای دارد. امروزه عالمان موسیقی در موسیقی ایرانی به لهجه ی اصفهانی صحبت می کنند.

اصفهان امروزی :

اصفهان در دهه های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است. اصفهان چهره ای از یک شهر مدرن را با افزایش جمعیت ، گسترش مناطق و خیابان های جدید ، ساختمانها و کارخانه ها کسب کرده است.

اصفهان به دنبال انقلاب اسلامی پیشرفت سریع تری داشته است و با وجود این و با همه ی این تغییرات هنوز اصالت خود را حفظ کرده است.

آب و هوا:

اصفهان اقلیم قاره ای خشک به همراه فصلهای مختلفی دارد. ماهها ی تابستان از ژوئن تا آگوست گرم و خشک می باشند ؛ ماههای زمستانی از دسامبر تا فوریه سرد به همراه ریزش اتفاقی برف می باشند.

بنابراین بهترین زمان برای دیدن اصفهان بهار و پاییز است. زمانی که هوا آفتابی ، خوشایند و مناسب برای گردش و فعالیتهای دیگر است. اگرچه در این شهر گرما و سرما به حد افراطی به وجود می آید ، اما سرما بیش از سه ماه دوام نمی آورد. در زمستان به ندرت برف می بارد. باران معمولا در مارس و آوریل می بارد که احتمالا به دلیل بخار حاصله از ذوب شدن برفها می باشد. یک باد غربی در سرتاسر تابستان می وزد ، زمانی که خورشید غروب می کند وزش باد شروع می شود و آنچنان در شب سرد می شود که نیاز به پوشیدن کت پشمی می باشد. بهار در فوریه آغاز می شود که هوا مطبوع و شهر بسیار زیبا می باشد.

 

/sites/nour/files/users/user54/DSC_1004.jpg

 

گردشگری سلامت در بیمارستان خورشید

به مسافرت افرادازمحل دائم زندگی خودجهت حفظ،بهبود یاحصول مجددسلامت جسمی و ذهنی فردبه مدتی بیش از٢٤ساعت وکمتر ازیک سال گردشگری سلامت می‌گویند. کیفیت بالاو بی‌نظیرِ خدمات پزشکی ارائه شده در ایران  به همراه قیمت تمام شده‌ی مناسب،دوعامل اساسی درجذب بیماران خارجی بوده است.

راهکاری که درسایرکشورهای موفق درزمینه گردشگری سلامت اندیشیده شده است،ایجاد و راه اندازی دپارتمان پذیرش بیماران بین الملل (IPD) دربیمارستان است که به عنوان یک راهکار مناسب درسطح بین المللی موردپذیرش و تایید قرار گرفته است. علاوه براین اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت از ابتدای سال٩٣تمامی مراکز ارائه کننده خدمات درمانی را موظف کرده درصورت پذیرش بیماران خارجی،دپارتمان پذیرش بیماران بین الملل (IPD) رادرمرکزدرمانی خود ایجادنمایند.. درواقع IPD ‪(International Patient Department) ارتباط بیمارستان بابیماران خارجی ازاولین تماس تادریافت درمان وترخیص و دریافت مراقبت‌ها ی پس ازعمل رافراهم می سازد. کمیته مرتبط IPD وظیفه سیاست گزاری وتدوین اهداف بیمارستان درزمینه درمان بیماران بین الملل رابرعهده دارد.
هماهنگی باپذیرش جهت بستری بیمار،هماهنگی باپزشک IPD جهت ویزیت اول و تعیین پزشک پذیرش دهنده ،هماهنگی با واحد ترخیص جهت برآورد هزینه درمان، هماهنگی با شرکت تسهیلگر،هماهنگی با واحد انتظامات جهت چگونگی استقبال ازبیمار و همراه ،هماهنگی باگروه  تسهیلگر جهت پیگیری بیماران ونیزارائه بهترخدمات غیرپزشکی ازجمله وظایف کارشناس واحد IPD است.
مسئول پیگیری کلیه خدمات درمانی مرتبط با بیمار بستری شده ازطریق دپارتمان به یماران بین‌الملل به عهده‌ی پزشک IPD است.
جهت ارائه سریع‌تر وباکیفیت‌ترخدمات به بیماران پذیرش شده ازطریق دپارتمان بیماران بین الملل ارائه خدمات درخارج ازنوبت‌بندی معمول نیزصورت می‌گیرد.
این بیمارستان ازطریق تبلیغات به روش‌های مختلف که مهمترین آن تبلیغ بررویِ نوع و کیفیتِ خدمات ارائه شده در این بیمارستان است نسبت به جذبِ بیماران  خارجی اقدام می‌کند دراین راستا حضور دراتفاقات مهم داخلی و خارجی درزمینه گردشگری سلامت ازجمله شرکت درکنگره ها وبسیاری ازنمایشگاه هایی که درکشوربرگزار میشود؛دردستور کارواحد IPD  قرار دارد.
علاوه بربالاترین سطح خدمات درمانی،جاذبه‌های تاریخی وطبیعی ایران ،بیماران خارجی را برای داشتن یک دوره نقاهت آرام درایران تشویق می‌کند. اصفهان به عنوان بخش مهمی از تاریخ و فرهنگ  ایران،نمونه‌های جذابی ازاین دیدنی‌ها را در دل  خود جای داده از جمله میدان  نقش جهان- مسجد امام -چهل ستون -عالی قاپو -سی و سه پل  و...

 

امیدواریم عملکرد تیم IPD  دربیمارستان بنیانگذار سازوکاری جدید ودرخور شأن ومنزلت شهر اصفهان و کشور عزیزمان باشد.

آدرس : اصفهان – هشت بهشت خیابان استانداری
فاکس : ۳۲۲۲۲۲۵۵ - تلفن : ۳۲۲۲۲۱۲۷-۳۴

Email:nour@mui.ac.ir